آرایش چشم, آرایش صورت, بلاگ آرایشی

7 اشتباه که نباید در آرایش انجام دهید+بایدها و نبایدهای آرایش صورت

7 اشتباه که نباید در آرایش انجام دهید. بایدها و نبایدهای آرایش صورت

بعضی از اشتباهات آرایش صورت و بایدها و نبایدهای آرایش صورت هستند که باعث می شوند آرایش چهره ما آن طور که باید، زیبا به نظر نرسد و برعکس به چهره حالتی کدر و نامناسب می بخشند. خیلی از ما نیز بدون اطلاع از این اشتباهات ممکن است هر روز آن ها را تکرار کرده و با وجود تلاشی زیاد برای یک آرایش بی نقص و همچنین هزینه زیاد برای تهیه بهترین محصولات آرایشی باز هم نتوانیم یک آرایش حرفه ای داشته باشیم.

اگر شما هم دوست دارید با شناخت بایدها و نبایدهای آرایش صورت، به کمک آموزش آرایش در خانه یک آرایش شیک و حرفه ای را یاد بگیرید این مطلب را از دست ندهید چرا که در ادامه قرار است به طور کامل با بایدها و نبایدهای آرایش صورت آشنا شویم:

فهرست مطالب

  • 7 مورد از اشتباهات آرایش صورت
  • برخی دیگر از بایدها و نبایدهای آرایش صورت
  • سوالات متداول

7 مورد از اشتباهات آرایش صورت

بعضی از اشتباهات آرایشی می توانند ظاهر نامناسبی به چهره ما ببخشند و شناخت آن ها کمک می کند تا بتوانیم یک آرایشی طبیعی و حرفه ای را تجربه کنیم. در ادامه با هم 7 مورد از این اشتباهات و بایدها و نبایدهای آرایش صورت را بررسی می کنیم:

عدم تمیزی پوست و زیرسازی مناسب

عدم تمیزی پوست و زیرسازی مناسب

عدم تمیزی پوست و زیرسازی مناسب

پوست ما باید کاملاً برای آرایش کردن آماده باشد تا لوازم آرایشی مختلف به خوبی روی پوست بنشینند و بیشترین ماندگاری را داشته باشند. برای همین نیاز است که اول از هر چیزی پوست را کاملاً پاکسازی و تمیز کنیم و زیرسازی های لازم را انجام دهیم. اما خیلی از افراد بدون تمیز کردن پوست و استفاده از هیچ محصولی برای زیرسازی، به سراغ زدن کرم پودر می روند و بعد از این موضوع شکایت می کنند که چرا آرایش روی پوست آن ها حالت نامناسبی داشته و صاف نیست.

برای آماده کردن پوست اول از همه باید آن را با میسلار، شوینده و تونر خوب از هر نوع آلودگی پاک کنیم. پس از آن با یک مرطوب کننده مناسب، کمک می کنیم تا پوست برای دریافت کرم های آرایشی آماده شود.

بعد از مرطوب کننده نیز به یک پرایمر نیاز داریم تا ضمن افزایش ماندگاری آرایش، منافذ باز و چروک های سطحی پوست را به خوبی پوشش داده و سطح صافی را روی پوست برای زدن کرم پودر آماده کند.

نحوه صحیح بند انداختن روی صورت

استفاده از کرم پودر و کانسیلر با رنگ غیرمناسب پوست

یکی دیگر از اشتباهات آرایش صورت که بسیار رایج است عدم هماهنگی رنگ کرم پودر و کانسیلر با رنگ پوست است. ما برای داشتن یک آرایش شیک و حرفه ای باید بدانیم برای ما بهترین رنگ کرم پودر و کانسیلر چیست؟ و کدام رنگ بیشترین هماهنگی را با پوست ما دارد. رنگ کرم پودر باید با میزان روشنی پوست ما هماهنگ باشد و برای انتخاب کانسیلری با رنگ مناسب نیز باید به سراغ یک کانسیلر با رنگی یک تا دو درجه روشن از پوست خود برویم. همچنین در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید رنگ کرم پودر و کانسیلر را روی دست خود تست کنیم چرا که رنگ پوست دست با پوست صورت متفاوت است.

استفاده از کانسیلر پیش از کرم پودر

استفاده از کانسیلر پیش از کرم پودر

استفاده از کانسیلر پیش از کرم پودر

خیلی از افراد صرفاً در مورد تاثیر کانسیلر در زیبایی آرایش چیزهایی شنیده اند و سعی دارند به هر نحوی از آن در آرایش خود استفاده کنند. این در حالی است که کانسیلر برای آن که به زیبایی آرایش ما کمک کند باید حتماً در زمان مناسب خود استفاده شود.

کرم پودر، پایه و بیس آرایش است و باید به عنوان اولین مرحله اصلی آرایش زده شود تا پوست به یک پوشش یکدست و یکنواخت برسد و کانسیلر بعد از آن استفاده می شود. البته کانسیلر برخلاف کرم پودر در تمامی نواحی صورت به کار برده نمی شود و صرفاً در نقاطی از صورت که به کانسلیر نیاز دارند استفاده شده و بعد با یک براش مناسب پخش می شود.

استفاده اغراق آمیز از مداد ابرو

دیگر استفاده زیاد از مداد ابرو و ابروهای پهن و قالب گرفته شده جزو مدهای آرایشی نیست و باعث می شود چهره شما غیرطبیعی به نظر برسد. پس اگر ابروهای پرپشتی دارید و علی الخصوص اگر به رنگ مشکی هستند به هیچ عنوان در آن ها مداد نکشید و تنها از ژل ابرو برای فرم دهی آن ها استفاده کنید. برای ابروهای کم پشت نیز سایه مخصوص ابرو بهترین انتخاب است که به کمک آن می توانید قسمت های کم پشت ابروی خود را پر کنید و برای ابروهای خیلی کم پشت نیز می توانید ابتدا با مداد ابرو، حالتی هاشوری در ابروها ایجاد کنید و بعد سایه ابرو بزنید.

کشیدن خط چشم نصفه و نیمه یا خیلی کشیده

کشیدن خط چشم نصفه و نیمه یا خیلی کشیده

کشیدن خط چشم نصفه و نیمه یا خیلی کشیده

در کشیدن خط چشم افراط و تفریط را کنار بگذارید و خط چشمی بکشید که زیبایی چشم ها را بیشتر نشان دهد. یکی از اشتباهات آرایش صورت که افراد مرتکب می شوند عدم شناخت نوع چشم و کشیدن خط چشم مناسب با آن است. یک خط چشم نصفه برای جلوگیری از کوچک به نظر رسیدن چشم ها و همچنین خط چشم های گربه ای و زیاد کشیده به هیچ عنوان نمی توانند باعث زیبایی چهره و آرایش ما شوند.

برای داشتن یک خط چشم طبیعی و زیبا می توانید از گوشه داخلی چشم، خط نازکی تا نزدیکی مردمک کشیده و بعد کمی این خط را کلفت تر کنید و آن را تا انتهای چشم ادامه دهید. بعد به کمک یک سایه آن را از گوشه خارجی به طرف گوشه داخلی کمی پخش کنید. همچنین برای کشیدن خط چشم گربه ای یا هر خط چشم دیگری مراقب باشید که طول خط چشم از طول ابرو بیشتر نشود.

خط مشخص رژ گونه

یکی از اشتباهات آرایش صورت، زدن حجم زیادی از رژ گونه بر روی گونه ها و عدم فید کردن مناسب آن هاست. در بین انواع براش های آرایشی براشی که از همه بزرگ تر است برای زدن رژ گونه و محو کردن خط آن کاربرد دارد. برای داشتن یک آرایش صحیح باید این برس را به رژ گونه آغشته کرده و با آن یکی دو بار به دست خود ضربه بزنید تا پودرهای اضافه آن گرفته شوند. پس از آن لبخند زده و رژ گونه را به آرامی با برس از قسمت برجسته گونه به سمت گوش ها زده و پخش کنید تا گونه ها رنگی طبیعی به خود بگیرند.

کشیدن خط لبی بزرگ تر از خط طبیعی لب ها

کشیدن خط لبی بزرگ تر از خط طبیعی لب ها

کشیدن خط لبی بزرگ تر از خط طبیعی لب ها

یکی از بزرگ ترین اشتباهات آرایش صورت، کشیدن خط لبی فراتر از مرز لب ها به قصد بزرگ تر جلوه کردن آن هاست. شما می توانید خط لب را درست روی مرز لب ها کشیده و بعد از کشیدن رژ لب از محصولات حجم دهنده لب استفاده کنید تا لب های شما بزرگ تر به نظر برسند. در نهایت به کمک استفاده از برق لب در قسمت میانی لب ها، لب هایی بزرگ و جذاب تر داشته باشید.

برخی دیگر از بایدها و نبایدهای آرایش صورت

  • یکی از بایدها و نبایدهای آرایش صورت، در مورد مصرف کرم پودر است. استفاده زیاد از کرم پودر باعث نمی شود پوست شما یکدست تر به نظر برسد. پس بیش از حد کرم پودر نزنید و سعی کنید به جای این کار از کرم پودری با کاور بالا استفاده کنید.
  • ریملی که استفاده می کنید باید دو درجه از رنگ ابروهای شما تیره تر باشد. همچنین یکی دیگر از بایدها و نبایدهای آرایش صورت این است که بیش از حد ریمل نزنید تا مژه های شما تکه تکه و سنگین به نظر نرسد و همچنین از زدن ریمل برای مژه های پایین خودداری کنید.
  • از دیگر بایدها و نبایدهای آرایش صورت، زدن یک رنگ سایه چشم به کل ناحیه چشم است. همیشه از یک هایلایتر برای تقویت استخوان ابرو استفاده کنید.
  • از زدن بیش از حد سایه های شاین به پشت پلک خودداری کنید. از این نوع سایه تنها در مرکز پلک استفاده کنید.
  • رژ لب را هماهنگ با رنگ پوست و دیگر اجزای آرایش خود انتخاب کنید.
  • سعی کنید رژ گونه را به رنگی طبیعی و ملایم بزنید تا رنگ آن بیش از خود در ذوق نزند.

در کانتور کردن صورت اغراق آمیز عمل نکنید و سعی کنید در حد طبیعی به صورت زاویه دهید.

حرف آخر

7 اشتباه که نباید در آرایش انجام دهید. بایدها و نبایدهای آرایش صورت را در این مطلب یاد گرفتیم و اکنون می دانیم که اشتباهات آرایش صورت کدام اند و بایدها و نبایدهای آرایش صورت چیست و چطور یک آرایش حرفه ای و ماندگار داشته باشیم. همچنین یکی از بایدها و نبایدهای آرایش صورت که در واقع اولین قدم برای آرایش حرفه ای محسوب می شود استفاده از محصولات آرایشی مناسب است. شما می توانید بهترین محصولات آرایشی را از فروشگاه طرلان تهیه کنید.

سوالات متداول

دلیل استفاده از مرطوب کننده پیش از آرایش چیست؟

پوست خشک باعث تکه تکه شدن کرم پودر و پایین آمدن دوام آن بر روی پوست می شود و به همین دلیل نیاز است که پوست را با استفاده از مرطوب کننده از حالت خشکی و بی آبی در آوریم.

برنزر را در چه نقاطی از صورت استفاده کنیم؟

از برنزر فقط باید در نواحی مانند روی استخوان گونه، بالای پیشانی و خط فک استفاده شود.

چرا نباید رژ لب خیلی تیره بزنیم؟

رژ لب های تیره باعث تیره به نظر رسیدن رنگ دندان ها شده و همچنین می توانند سن را بیشتر نشان دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *