بلاگ آرایشی, بلاگ پوستی, مراقبت از پوست

از کجا بدونم روتین پوستی مناسب پوست خودم دارم؟

از کجا بدونم روتین پوستی مناسب پوست خودم دارم؟

خیلی از اوقات افراد از موضوع گله دارند که چرا با وجود داشتن روتین پوستی باز هم با مشکلات پوستی مختلفی رو به رو هستند و پوست آن ها در وضعیت مناسب و شادابی قرار ندارد. واقعیت آن است که هر فردی براساس شرایطی که داشته باید روتین پوستی خود را انتخاب کند و بهترین روتین پوستی یک فرد ممکن است برای فردی دیگر به هیچ عنوان مناسب نباشد. برای همین یکی از سوالات رایج در مورد بهترین روتین پوستی این است که از کجا بدونم روتین پوستی مناسب پوست خودم دارم؟

قطعاً با انتخاب یک روتین پوستی مناسب پوست خود می توان نتیجه بهتری از یک روتین پوستی گرفت. پس اگر شما هم در ذهن خود مدام به فکر این هستید که روتین پوستی مناسب پوست خودم را داشته باشم این مطلب از مجله طرلان را از دست ندهید. چرا که قرار است با هم یاد بگیریم که چطور از بین انواع روتین پوستی، بهترین روتین پوستی مناسب خود را انتخاب کنیم:

فهرست مطالب

  • اهمیت شناخت نوع پوست در انتخاب روتین پوستی مناسب پوست خود
  • قدم به قدم تا تشخیص بهترین روتین پوستی مناسب پوست خود
  • شناخت انواع پوست برای انتخاب بهترین روتین پوستی مناسب پوست خود
  • انتخاب محصولات پوستی براساس نوع پوست
  • سوالات متداول

اهمیت شناخت نوع پوست در انتخاب روتین پوستی مناسب پوست خود

اهمیت شناخت نوع پوست در انتخاب روتین پوستی مناسب پوست خود

اهمیت شناخت نوع پوست در انتخاب روتین پوستی مناسب پوست خود

همه افراد به روتین پوستی نیاز دارند تا به کمک آن از پوست خود مراقبت کرده و کمک کنند تا پوست در بهترین وضعیت خود قرار گرفته و سالم و شاداب به نظر برسد. اما مسئله ای که این وسط خیلی از افراد به آن بی توجه هستند نوع پوست آن هاست. در واقع هر نوع پوستی، نیازهای خاص خود را دارد و برای آن که به خوبی تغذیه رسانی شده و مواد موردنیاز خود را دریافت کند باید محصولات پوستی متناسب با آن در روتین پوستی به کار برده شود.

اگر چه انواع روتین پوستی، محصولات ثابتی مانند شوینده صورت دارند اما بسیار مهم است که برای مثال این شوینده با نوع پوست ما سازگاری داشته باشد و بتواند نیاز پوستی ما را به خوبی پاسخ دهد. پس برای این که به پاسخ این سوال برسیم که روتین پوستی مناسب پوست خودم چیست باید در قدم اول نوع پوست خود را بدانیم و به نیازهای آن آگاه باشیم.

چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟

قدم به قدم تا تشخیص بهترین روتین پوستی مناسب پوست خود

قدم به قدم تا تشخیص بهترین روتین پوستی مناسب پوست خود

قدم به قدم تا تشخیص بهترین روتین پوستی مناسب پوست خود

برای داشتن بهترین روتین پوستی کافی است دو مرحله زیر را پشت سر بگذارید و پس از آن قطعاً روتین پوستی انتخاب شما کاملاً مناسب است و می تواند بهترین نتیجه را برای سلامت و شادابی پوست شما داشته باشد:

قدم اول: شناخت انواع پوست برای انتخاب بهترین روتین پوستی مناسب پوست خود

من برای داشتن روتین پوستی مناسب پوست خودم باید با انواع تایپ پوستی آشنا شده و بدانم که نوع پوست من کدام است. پس در ادامه با انواع پوست ها و نیازهای آن ها آشنا خواهیم شد:

پوست خشک

اگر در بیشتر مواقع در پوست خود احساس کشیدگی می کنید احتمالاً پوست خشکی دارید. وجود لکه های قرمز و پوسته پوسته شدن پوست در نواحی مختلف نیز از نشانه های خشکی پوست است و همچنین افراد دارای پوست خشک زودتر از دیگر افراد درگیر چین و چروک، حساسیت و خارش پوست می شوند. برای مراقبت از پوست های خشک نیاز است که از محصولات آبرسان و مرطوب کننده در روتین پوستی استفاده نمود تا مشکل بی آبی پوست از بین رفته و از دهیدراتگی نجات پیدا کند.

پوست نرمال

اگر پوست شما نه خیلی خشک و نه خیلی چرب است و بر روی صورت شما منافذ معمولاً کوچک و غیرقابل مشاهده هستند احتمالاً پوست شما معمولی است. در چهره افراد معمولی رنگ پوست نواحی مختلف چهره یکسان و بدون لک و جوش است و خطوط چین و چروک کمتر به چشم می خورند. انتخاب بهترین روتین پوستی برای پوست های معمولی آسان تر است اما با این حال این پوست ها نیز ممکن است با خشکی، جوش و دیگر مشکلات پوستی رو به رو شوند و به همین دلیل نباید آن ها را به حال خود رها کرد.

برای مثال اگر پوست من خشک است روتین پوستی مناسب پوست خودم یک روتین حاوی محصولاتی است که باعث خشکی پوست نشده و از طرفی افزایش چربی پوست را نیز به همراه نداشته باشند.

پیشنهاد طرلان

پوست چرب

پوست چرب

پوست چرب

پوست براق، آکنه دار و مستعد جوش از مشکلات پوست های چرب است و در واقع این مشکلات ناشی از ترشح بیشتر از حد طبیعی چربی در پوست است. بزرگ شدن منافذ در پوست های چرب باعث شده این نوع پوست منافذ بازتری داشته که در نگاه اول به خوبی خود را در چهره نشان می دهند و برهم خوردن سریع آرایش و نداشتن یک زیرساز صاف و یکدست نیز از دیگر مواردی است که افراد دارای پوست چرب از آن شکایت دارند.

اگر پوست من چرب است برای داشتن روتین پوستی مناسب پوست خودم باید از محصولات کنترل کننده چربی و نیز انواع محصولات لایه بردار استفاده کنم تا پوست من در وضعیت متعادلی قرار بگیرد. برای مثال می توان در بین انواع ماسک صورت، از ماسک های لایه بردار برای برداشتن چربی های اضافی از روی پوست کمک گرفت. همچنین محصولات پوستی در روتین چنین تایپ پوستی باید بدون چربی و سبک باشند.

پوست مختلط

این نوع پوست در واقع شامل دو یا چند نوع پوست است و معمولاً در چنین نوع پوستی، بخش هایی از صورت خشک و بخش های دیگر چرب هستند و این موضوع در بسیاری از مواقع باعث می شود افراد نوع پوست خود را اشتباه تشخیص داده و بعد از بین انواع روتین پوستی، روتین نامناسبی را در پیش بگیرند.

اغلب پوست های مختلط در ناحیه  Tصورت که در واقع بینی، پیشانی و چانه را شامل می شود چرب هستند و باقی بخش ها ویژگی های یک پوست خشک را دارند. در چنین حالتی در بین انواع روتین پوستی باید روتینی انتخاب شود که باعث تشدید چربی قسمت های چرب پوست نشده و همچنین خشکی نواحی خشک را نیز بیشتر نکند. پوست های مختلط همچنین در روتین پوست به پاکسازی نیاز ویژه ای دارند.

برای پوست های مختلط مرطوب کننده نیز بسیار حائز اهمیت است و با توجه به دشوار بودن انتخاب یک مرطوب کننده مناسب پوست مختلط پیشنهاد می شود یک بار در روز از مرطوب کننده پوست خشک و بار دیگر از مرطوب کننده پوست چرب استفاده کنید.

پوست حساس

تمامی پوست های ذکر شده می توانند ویژگی های یک پوست حساس را نیز داشته باشند. به طور کلی پوست های حساس در بیشتر مواقع قرمز و ملتهب هستند و با توجه به میزان حساسیتی که داشته نباید در انواع روتین پوستی مخصوص این نوع پوست از محصولاتی با ترکیبات شیمیایی قوی استفاده کرد. این پوست ها نباید زیاد شستشو داده شوند و همچنین با توجه به آسیب پذیری بالای آن ها در برابر آفتاب، نیاز است که حتماً با یک ضدآفتاب از چنین پوستی در مقابل نور خورشید مراقبت نمود و البته این محصول باید حتماً SPF بالای 50 داشته باشد.

قدم دوم: انتخاب محصولات پوستی براساس نوع پوست

انتخاب محصولات پوستی براساس نوع پوست

انتخاب محصولات پوستی براساس نوع پوست

قدم دوم بعد از تشخیص نوع پوست خود، این است که برای روتین پوستی مناسب پوست خودم باید به سراغ محصولات پوستی بروم که نیازهای پوستی من را به خوبی پاسخ می دهد و کمک کند تا هر چه زودتر از شر مشکلات پوستی خود رها شوم. وقتی که نوع پوست تشخیص داده شود تقریباً نیمی از راه طی شده و اکنون وقت آن است که محصولاتی انتخاب شوند که با پوست ما بیشترین سازگاری را داشته و همچنین در تغذیه رسانی آن بهترین عملکرد را داشته باشند.

با انتخاب محصولات پوستی متناسب با نوع پوست خود می توان به سادگی بهترین روتین پوستی را داشت. این را به خاطر داشته باشید که انواع روتین پوستی زمانی اثرگذار خواهند بود که مطابق با نوع پوست انتخاب شده باشند در غیراینصورت حتی گران ترین روتین ها نیز چاره ساز نیستند.

پس من در انتخاب روتین پوستی مناسب پوست خودم باید به این نکته توجه داشته باشم که چه محصولاتی می توانند پوست من را در وضعیت مناسبی قرار داده و به شادابی آن کمک کنند. چون حالا دیگر به خوبی از این موضوع آگاه هستیم که یک محصول پوستی نامناسب می تواند باعث تشدید مشکلات پوستی شده و آن را بسیار آسیب پذیر کند.

در آخر بین انواع روتین پوستی کدام مناسب من است؟

اگر من به دنبال روتین پوستی مناسب پوست خودم هستم نیاز است که در قدم اول نوع پوست خود را شناخته و بدانم که چطور پوست من در بهترین وضعیت قرار گرفته و نیازهای آن برطرف می شود. اگر با رعایت روتین پوستی روز به روز حال پوست ما بهتر می شود این یعنی که روتین پوستی کاملاً با نوع پوست ما و نیازهای آن سازگاری دارد. این روزها محصولات پوستی مناسب هر نوع پوستی به راحتی قابل تهیه است و از این رو با شناخت نوع پوست به راحتی می توان بهترین روتین پوستی را در بین انواع روتین پوستی انتخاب نمود. شما می توانید محصولات پوستی انواع پوست را با قیمتی مناسب از فروشگاه طرلان خریداری کنید.

سوالات متداول از کجا بدونم روتین پوستی مناسب پوست خودم دارم؟

چطور روتین پوستی مناسب پوست خود را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب روتین پوستی در قدم اول باید نوع پوست خود را تشخیص داده و سپس براساس نیازهای پوستی از محصولات مناسب در قالب یک روتین استفاده نمود.

یک روتین پوستی مناسب دارای چه محصولاتی است؟

به طور کلی هر روتین پوستی شامل میسلار، شوینده، تونر، مرطوب کننده، آبرسان، سرم های درمانی، ضد آفتاب و کرم دور چشم است و بسته به نیاز پوست و بودجه افراد می توان برخی از این محصولات را کم و زیاد کرد.

چرا باید در انتخاب روتین، به نوع پوست خود توجه کنیم؟

چون که هر پوستی نیازهای مخصوص به خود را داشته و نیاز است که یک روتین پوستی در راستای رفع نیازهای پوست موردنظر چیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *